FB
 
FB

ZBUDUJMY HISTORIĘ
Wychodząc z założenia,
że nie ma rzeczy, której nie
dałoby się uzupełnić, rozszerzyć,
czasami nawet poprawić,
otwieramy profil poświęcony
historii motoryzacji.
W miarę potrzeby
i napływu informacji,
będziemy zamieszczali w nim
krótkie informacje
dotyczące tego tematu.
Sądzimy, że w ten sposób
z czasem uzyskamy efekt
ożywienia historii,
a AutoRok 1900-2000,
który w pewnym momencie
trzeba było zamknąć
i wydrukować, stanie się
jej pakietem startowym.
Liczymy też na nadsyłanie
przez czytelników ciekawych
faktów i krótkich materiałów,
które wzbogacą nasze
wspólne archiwum wiedzy.

   coty

jak zamówić AR0?
Niezależnie od tego ile masz
książek samochodowych,
AutoRok 1900-2000 stanie się
pozycją wyjątkową, do której
będziesz najczęściej wracał.
Rok po roku prezentuje
debiutujące samochody,
z wydarzeniami motoryzacyjnymi
i modą w tle.
Do nabycia mailowo:
redakcja (@) autorok.pl
lub telefonicznie 22 6751295.
Pod tym adresem już
zbieramy zamówienia.
500 stron, cena 100 zł.
Wysyłka gratis.
Seria limitowana.
 


 
szymanski

Klub DesignForum

  AR0

 

AutoRok 1900-2000


W Empikach dostępne jest jeszcze szczególne wydanie Ilustrowanej Kroniki Samochodowej AutoRok 1900-2000. Na 516 stronach – rok po roku – przedstawiliśmy motoryzację głównie XX wieku - ponad 3000 pięknych ilustracji, losy założycieli firm samochodowych oraz ich wybitne dzieła z modą i wydarzeniami w tle.
 

  

 

 

 

 


AutoRok

 

 

  AutoRok 2017/2018

Jak zwykle od 17 lat, t
uż przed Świętami Bożego Narodzenia, pojawił się AutoRok stanowiący podsumowanie minionego sezonu oraz zapowiedź samochodów, które ukażą się w sezonie 2018. Sporo miejsca poświęciliśmy także motoryzacji 'elektrycznej', która wkrótce ma wyprzeć wszelkie napędy wykorzystujące silniki spalinowe. 382 strony z pewnością warte są wydatku 38 zł. 
 
 
 
 
 

   

Start
Kia Sportage - Bestseller z hybrydą PDF Drukuj Email
Stories - Kia
SportageKia zmodyfikowała swojego europejskiego bestsellera, jakim jest crossover Sportage. O ile wygląd tylko symbolicznie odświeżono, pod blachami zaszły istotne zmiany. Otóż wprowadzono hybrydę i to dość zaskakującą, w której silnik elektryczny współpracuje z turbodieslem.


Czytaj całość…
 
Peugeot Rifter - Czekał w Monte Carlo PDF Drukuj Email
Stories - Peugeot
RifterDwadzieścia lat temu osobowe wersje francuskich furgonetek przebojem weszły na rynek stanowiąc poważną konkurencję dla minivanów. Istotny wpływ na rozwój tego segmentu miał koncern PSA z modelami Peugeot Partner i Citroen Berlingo. Francuzi starali się rozszerzyć ofertę opracowując pickupa oraz wersję 4x4, jednak popularność dostawczaków i wersji lajfstajlowo-turystycznych okazała się niedościgniona. Tę ostatnią klasę Peugeot traktuje bardzo poważnie i zapewne dlatego postanowił zaprezentować najpierw osobowego Riftera, a dopiero po nim dostawczego Partnera. Zmiana nazwy wersji osobowej wydaje się uzasadniona, bo dotychczasowa zbyt mocno zaczęła się kojarzyć z partnerem flotowym.


Czytaj całość…
 
Kia Ceed 1.4 T-GDI - Słodycz czekolady PDF Drukuj Email
Stories - Kia
ceedBył taki czas w którym producenci starali się dyktować modę, albo chociażby za nią podążać. Teraz numerem jeden jest perfekcja. Najwyraźniej chce ją osiągnąć Kia i to wcale nie w klasie gigantycznych budżetów, lecz w umiarkowanym pod tym względem segmencie C. Jej podstawowym graczem w tej kategorii jest model Ceed, mający więcej wspólnego z naszym kontynentem niż z Koreą Południową.

Czytaj całość…
 
Ford Focus - pierwsza jazda PDF Drukuj Email
Stories - Ford
Focus Po wizycie w Merkenich, gdzie odbyła się statyczna prezentacja nowego Focusa i spotkanie z jego stylistami, przyszedł czas na pierwszą jazdę. Chciałoby się powiedzieć, że auto nas bardzo zaskoczyło, ale po dotychczasowej generacji, która była prawie perfekcyjna wydawał się to niemożliwe. Ponieważ twórcy nowego Focusa zapowiadali, iż przewyższa on swojego poprzednika pod każdym względem, od razu nastawiliśmy się na podniesienie poprzeczki w ocenie.

Czytaj całość…
 
Peugeot 508 - Nowoczesna klasyka PDF Drukuj Email
Stories - Peugeot
508 test 2018Limuzyny Peugeota miały kiedyś bardzo silną pozycję na rynku europejskim. Później przyszły czasy minivanów, kabrioletów, samochodów miejskich i crossoverów, więc siłą rzeczy ich popularność zmalała. Jednak modele 504 i 505 zdążyły na stałe wpisać się w historię motoryzacji, więc właśnie do nich Peugeot nawiązał przygotowując nową generację modelu 508. By nie było wątpliwości, podobnie jak w tamtych autach numer znalazł się na masce, tuż nad lwem. Analiza rynku wskazała, że nowy model powinien iść w kierunku klasy premium, mieć sylwetkę w miarę możliwości zbliżoną do 4-drzwiowego coupe i odznaczać się agresywnym designem. Tak właśnie można opisać wygląd 508-ki.
Czytaj całość…
 
Jeep Renegade 75TH Anniversary - Zadziorny twardziel PDF Drukuj Email
Stories - Jeep
JeepRenagadeNa placu Hotelu Venecia stoi kilkadziesiąt samochodów przeznaczonych do testów organizowanych przez agencję MAS Wojtka Sierpowskiego. Takie imprezy lubię najbardziej ponieważ w ciągu jednego dnia, w tym samym miejscu można porównać wiele samochodów. Na pierwszy ogień dostaję kluczyki do Jeep’a Renegade. Już z daleka uśmiecha się do mnie charakterystyczny grill terenówki, mniejszego brata Grand Cherokee.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 3420

Szukaj

MASCAR filmiki

     

 
 

Dodaj do ulubionych