1 grudnia nastąpiło zakończenie konkursu Car of the Year Polska 2024. Na Torze Modlin dostępnych dla jurorów było pięć nominowanych modeli. Po ostatnich jazdach testowych odbyło się stacjonarne, jawne, transparentne głosowanie przy obecności przedstawicieli firm samochodowych.

Największą liczbę punktów 71 zebrał Hyundai Kona. Aż 10 jurorów umieściło go na pierwszym miejscu. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się Jeep Avenger (52 pkt) oraz Renault Espace (50 pkt), a za nimi Toyota Prius (36 pkt) i SsangYong Torres (31 pkt).  W głosowaniu punktacja była mocno spłaszczona, o czym świadczy fakt, iż największą liczbę punktów (6) przyznało tylko dwóch jurorów – i obie szóstki przypadły Hyundaiowi Kona.

Oczywiście najważniejsza jest wygrana, ale sama nominacja do ‘piątki’ nobilituje, bo przecież są to modele wybrane z 26 nowych samochodów, jakie znalazły się na liście Car of the Year Polska 2024.

Gratulujemy zwycięstwa producentowi i importerowi modelu Kona. Z pewnością będą oni potrafili wykorzystać atut jakim jest zaszczytny tytuł Car of the Year Polska 2024. 

Powiązane zdjęcia: