Już wcześniej pokazaliśmy jak wygląda Kia EV6, jej nowy kierunek designu nowe logo marki a także jak prezentuje się ten model na tle nowoczesnej architektury. Teraz warto spojrzeć na osiągi elektrycznego auta, które powstało na platformie E-GMP (tej samej co w Hyundaiu Ioniq 5).

Kia EV6

Otóż przewidziano wiele konfiguracji układu napędowego o zerowej emisji do wyboru – najbardziej sprawna (czyli z największym zestawem baterii) odznacza się zasięgiem ponad 510 kilometrów. EV6 GT przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 260 km/h. Na tym nie koniec; ogromnego postępu dokonano w zakresie ładowania akumulatora – ultraszybkie ładowanie prądem o napięciu 800 V (od 10 do 80% pojemności) trwa zaledwie 18 minut. Zwiększenie zasięgu o 100 km trwa niecałe 4,5 minuty.

Kia EV6

Nowoczesne systemy wspomagające jazdę obejmują asystenta jazdy po autostradzie 2.5 generacji i rozbudowany system zdalnego parkowania. Na razie znamy cenę w Euro – ok 45 tys. Eu (topowy model 64 tys. Eu). To oznacza, że u nas EV6, w zależności od wersji, może kosztować od 190 do 260 tys. zł. WS

Polub nas na fb: https://www.facebook.com/MagazynAutoRok/