W koncernie Volkswagen zapadają dość zaskakujące decyzje. Marka VW ogłosiła, że całkowicie rezygnuje ze sportu samochodowego – włącznie z natychmiastowym zamknięciem ośrodka sportu, bo podobno całe przedsięwzięcie i jakby nie patrzeć spora inwestycja, nie przekłada się w dostateczny sposób na sprzedaż samochodów seryjnych.

Tymczasem nieco wcześniej Seat podał do wiadomości, że odpowiednio spreparowanym prototypem będzie uczestniczył w zawodach Cross Country w nowoutworzonej klasie pojazdów elektrycznych. Teraz Audi ogłosiło, iż począwszy od sezonu 2022 przygotowuje innowacyjny prototyp o napędzie elektryczno-spalinowym, by walczyć w Rajdzie Dakar.

W pierwszej fazie pokazano zakryte auto, ale luźny pokrowiec uwidacznia sylwetkę pojazdu: wysoka linia pasa i mocno spłaszczona przeszklona część karoserii, duży rozstaw kół i osi, wielkie koła, zawieszenia o dużym skoku. By nie zaczynać rywalizacji od zera, Audi znalazło sobie partnera w postaci doświadczonego teamu Q Motorsport Svena Quandta, przez wiele lat związanego z działem sportu Mitsubishi, a następnie z BMW X-Raid.

Efektem tej kooperacji ma być nie tylko auto Dakarowe, ale również samochód opracowany specjalnie na wyścigi serii WEC, a więc między innymi na Le Mans 24h. WS

Audi Projekt Dakar

Polub nas na fb: https://www.facebook.com/MagazynAutoRok