Cupra jako oddzielna marka Seata bardzo dobrze wystartowała na rynku i może pochwalić się 14,4 tysiącami sprzedanych samochodów w 2018 roku. W następnych latach należy spodziewać się kolejnych rekordów, bowiem w ofercie pojawia się crossover wyłącznie jej dedykowany. Cupra Formentor swoją premierę święciła podczas salonu samochodowego w Genewie i bez wątpienia przyciągnęła uwagę dziennikarzy, a następnie setek tysięcy osób, które podziwiały nowe modele.

CupraFormentor_AutoRok_2019_10

Linia nadwozia jest znacznie bogatsza niż w większości Seatów. Obniżone zawieszenie nawiązuje do sportowego rodowodu marki, a wyraźnie zaznaczony tył oraz wydłużona maska nadają dynamicznych proporcji. W przeciwieństwie do surowego i mocnego wykończenia tradycyjnych SUV-ów, Formentor wygląda subtelniej. Za ekspresyjnym designem zewnętrznym podąża wysokiej jakości wnętrze. Domieszkę sportowego charakteru podkreślają skórzane fotele kubełkowe. Deska rozdzielcza z dwoma monitorami jest czytelnie i nowocześnie zaprojektowana. Zastosowanie ciemnego chromu i czarnych, połyskujących elementów wykończeniowych nadaje całej kabinie eleganckiego charakteru. Cyfrowy kokpit zapewniający kierowcy dostęp do wszystkich niezbędnych informacji jest zintegrowany z 10-calowym, panoramicznym systemem nawigacji, który zapewnia również łączność wszystkim pasażerom. Z kolei zbudowane z wykorzystaniem włókna węglowego skórzane fotele zapewniają poczucie lekkości, a ich niskie położenie pozwala w pełni poczuć wrażenia z dynamicznej i bezpiecznej jazdy.

CupraFormentor_AutoRok_2019_13

Cupra Formentor łączy wysoką wydajność hybrydowego silnika plug-in z mocą i wysokim momentem obrotowym silników elektrycznych. Całkowita moc 240 KM płynie poprzez dwusprzęgłową przekładnię DSG. Inteligentny system zawieszenia DCC oraz blokada mechanizmu różnicowego sprawiają, że bez względu na warunki jazdy i styl kierującego samochód prowadzi się perfekcyjnie. Co więcej, połączenie energii elektrycznej i tej pochodzącej ze spalania pozwala zmniejszyć zużycie paliwa, a także znacznie zredukować emisję dwutlenku węgla. Nie uruchamiając silnika spalinowego Formentor może pokonać do 50 km. WS

#seatdesign #formentorconcept #cupradesign #cupraformentor #cupraconceptcar

Powiązane zdjęcia: