Terenowy kabriolet w zasadzie nie jest już niczym nowym dla Mitsubishi, bo tej samej kategorii pojazd firma ta przedstawiała wiele lat temu. Ale teraz zgodnie z tendencją jest to czysty i cichy offroader typu Buggy, zachęcający do przygody. Ten niewielki SUV, wyposażony w napęd elektryczny typu plug-in. ma zapewniać przyjemność z jazdy i pewność prowadzenia w każdym terenie i warunkach pogodowych. Jest ucieleśnieniem przewodniego hasła koncernu „Drive Your Ambition”.

Mitsubishi MI-Tech AutoRok Mitsubishi MI-Tech

Korzysta z konstrukcji opartej na lekkim, kompaktowym nadwoziu, z układem napędowym typu PHEV, wykorzystującym cztery silniki elektryczne tworzące pełen temperamentu system 4WD. Zaawansowane systemy wspomagają kierowcę i dbają o bezpieczeństwo bierne i czynne.

Masywne nadkola i koła o dużym rozmiarze sugerują sprawność i potęgę SUV-a, który ma być królem w terenie. Auto trochę przypomina powiększony model Matchbox.

Mitsubishi MI-Tech AutoRok Mitsubishi MI-Tech

Wzornictwo wnętrza podporządkowano funkcjonalności. Na konsoli środkowej, eksploatującej horyzontalny motyw, znalazły się przełączniki w kształcie klawiatury, a sąsiadujący z nimi uchwyt spełnia funkcję podpory dla ręki, ułatwiając obsługę klawiszy.

Ich funkcje są prezentowane w prosty, ułatwiający percepcję sposób, a w identyfikacji pomaga także zmysł dotyku. Twórcy auta starali się zapewniać kierowcy łatwą, bezstresową obsługę.

Mitsubishi MI-Tech AutoRok

Na przedniej szybie wyświetlane są wszystkie istotne informacje o działaniu samochodu, lokalizacja w terenie i optymalna droga do celu. W nowym układzie napędowym PHEV, zamiast tradycyjnego, tłokowego silnika benzynowego, jako generator-silnik zastosowano lekką, kompaktową turbinę gazową. Sięgnięcie po taką technologię podyktował wzrost świadomości ekologicznej i tendencja do zmniejszania jednostek napędowych.

Mitsubishi MI-Tech AutoRok

Turbina gazowa jako generator-silnik osiąga wysoką moc maksymalną przy niewielkich rozmiarach i wadze. Kolejną jej zaletą jest możliwość zasilania różnymi paliwami (olej napędowy, nafta, alkohol). Jest nie tylko wydajna energetycznie, ale również przyjazna dla środowiska, ze względu na niewielką emisję. Inną ciekawostkę konstrukcyjną stanowią elektryczne zaciski hamulcowe zwiększające szybkość reakcji układu hamulcowego.

Polub nas na fb: https://www.facebook.com/MagazynAutoRok/

Mitsubishi MI-Tech: #MitsubishiMITech #mitechdesign #mitechconcept #mitsubishiconceptcar #tokiomitsubishi #autorok

Powiązane zdjęcia: