Zgodnie z zapowiedzią na początku kwietnia ruszyła seria Extreme E, w której elektrycznymi 550-konnymi (masa 1650 kg), identycznymi buggy ścigają się załogi mieszane. W sezonie 2021 odbędzie się 5 eliminacji w różnych ekologicznie zagrożonych regionach świata. Pierwsza z nich zorganizowana w Aluli w Arabii Saudyjskiej już się odbyła.

ExtremeE_2021_11

Towarzyszyły jej spore emocje, a atmosferę zawodów rozgrzały dachowania wynikające po części z ferworu walki, a po części z powodu wzbijającego się kurzu. Po zaciętej rywalizacji na najwyższym stopniu podium stanęła załoga Molly Tailor – Johan Kristoffersson (35 pkt), tuż za nią uplasowała się załoga Cristina Gutierrez – Sebastien Loeb (30 pkt), trzecie miejsce przypadło Catie Munnings – Timmy Hansen (28 pkt). Łącznie wystartowało 9 teamów.

ExtremeE_2021_13

Oceny zawodów wydają się być zróżnicowane; jedni dopatrują się w nich imprezy niemal podwórkowej, której rangę podnoszą nazwiska zawodniczek i zawodników, inni widzą w Extreme E zawody na miarę XXI wieku – czyli w miarę bezpieczne, emocjonujące, sprinterskie pozbawione wyczerpującej dojazdówki. Kolejna eliminacja Ocean X Prix odbędzie się 29-30 maja w Lac Rose w Senegalu. WS

polub nas na fb: https://www.facebook.com/MagazynAutoRok