Hyundai jest dziś jednym z wiodących koncernów w zakresie wprowadzania nowych rodzajów napędu. Konstruktorzy zapowiadają stworzenie całej gamy pojazdów czysto elektrycznych.

Hyundai 45 AutoRok  Hyundai 45 

Z kolei styliści muszą opracować styl, którym będą się one wyróżniały. Pierwszą wizję już przedstawiono. Jest nią koncept 45, który ma odpowiedzieć na pytanie, czy tak futurystycznie wyglądające auto podoba się publiczności?

Hyundai 45 AutoRok

Wszechobecne ostre łamanie płaszczyzn kojarzy się ze sztuką origami. Z przymrużeniem oka można też doszukać się pewnego podobieństwa do prototypu Pony Coupe zaproponowanego w połowie lat 70 przez Giorgetto Giugiaro.

Oba te auta łączy minimalistyczny design i bez wątpienia taki mógłby pasować do całej serii elektrycznych Hyundaiów.

Hyundai 45 AutoRok

Tak, jak w dawnym koncepcie, w jednym obrysie pomieszczono wlot powietrza i wszystkie światła, natomiast wzór twarzy tworzą przetłoczenia dobrze maskujące wielki – teoretycznie pusty – płat pasa przedniego. Umieszczenie akumulatorów w podłodze pozwoliło rozciągnąć wnętrze do tego stopnia, by mogło ono pomieścić obrotowe przednie fotele. We wnętrzu panuje również atmosfera minimalistyczna. WS

 

Hyundai 45 #Hyundai45 #AutoRok #Hyundaidesign #45concept

polub nas na facebooku: https://www.facebook.com/MagazynAutoRok/

Powiązane zdjęcia: