Wszystko wskazuje na to, że firmy, które adoptowały samochody spalinowe do potrzeb napędu czysto prądowego, prędzej czy później biorą się za opracowanie auta wyłącznie elektrycznego. Tak też jest w przypadku Kia. Choć ma drugą generację elektrycznego Soula i e-Niro, zupełnie od podstaw zaczęła projektować kolejnego ‘elektryka’ i na razie przedstawiła go w postaci wizji Imagine by Kia.

Kia_ImagineByKIA_AutoRok_2019__01

Tym razem jest to auto z nisko na całej podłodze rozciągniętymi akumulatorami. Mają one być ładowane indukcyjnie, a także zapewniać zarówno spory zasięg jaki i dobre osiągi łączące wszechstronność crossovera oraz elegancką sylwetkę rodzinnego sedana. Do tego typu mieszanki segmentu C ma przekonywać obszerne, komfortowe wnętrze jak również przyciągający design, odznaczający się licznymi innowacyjnymi rozwiązaniami; wystarczy przyjrzeć się niepowtarzalnej desce rozdzielczej, fotelom i panelom wypełniającym przestrzeń drzwi.

Kia_ImagineByKIA_AutoRok_2019__06

Na desce rozdzielczej znalazł się ekran składający się aż z 21 wyświetlaczy. Za ich pośrednictwem kierowca steruje pracą klimatyzacji i nawigacji, śledzi przepływ energii elektrycznej oraz korzysta z systemu multimedialnego. Mimo wszystko największe emocje wzbudzała sama forma nadwozia, a konkretnie proporcje i przetłoczenia, które w pobitym polu pozostawiają wszystkie dotychczas zaprezentowane modele Kia.

Kia_ImagineByKIA_AutoRok_2019__03

Za wygląd samochodu odpowiedzialny był szef europejskiego ośrodka designu Kia – Gregory Guillaume. Jego zdaniem: „Design samochodów musi wywoływać emocje i przyprawiać o szybsze bicie serca. Nie ma powodu, dla którego miałoby być inaczej tylko dlatego, że samochód jest elektryczny. W modelu studyjnym na nowo zinterpretowaliśmy charakterystyczne elementy designu współczesnych samochodów marki Kia, do których należy – na przykład – wlot powietrza do chłodnicy w kształcie tygrysiego nosa.

Kia_ImagineByKIA_AutoRok_2019__06

Samochody elektryczne nie potrzebują takiego elementu, dlatego „nos” zastąpiliśmy podświetlaną „maską”, która otacza nowoczesne reflektory i tworzy w ten sposób nowy, łatwo rozpoznawalny ‘autograf’ marki Kia”. Do tego wyjątkowy efekt tworzy szyba jednym ciągiem dochodząca do poprzeczki łączącej słupki C. Płynną linię dachu dodatkowo akcentują wąskie pasma diodowe. Wydaje się, że w tym przypadku uwolnienie wyobraźni wychodzi na dobre. WS

#Kia #imaginebykia #kiadesign #kiaguillaume

Powiązane zdjęcia: