Lubię gdy na prezentacji nowego modelu stoją również jego poprzednicy. Gołym okiem można zobaczyć ewolucję designu i postęp jaki dokonuje się w ramach wybranej rodziny aut, jak i całej motoryzacji. Tak właśnie było podczas pokazu V generacji Lexusa RX zorganizowanego przez dealera Lexus Warszawa Puławska, Grupy Chodzeń.
Już przy pierwszym spojrzeniu widać jak zmieniały się te samochody ich światła, grille, koła, ale także wnętrza, deski rozdzielcze, fotele. Oczywiście w najnowszym modelu RX daje się odczuć świeżość designu, ale też łatwo dostrzec ciekawe motywy, takie jak choćby grill stanowiący integralną część nadwozia. Mimo zachowania mniej więcej tych samych rozmiarów, aż o 6 cm zwiększono rozstaw osi, więc urosło też wnętrze – co odczują pasażerowie tylnych siedzeń. Również i tym razem zwiększono poziom bezpieczeństwa. Pojawiły się nowe technologie i zmodyfikowane zespoły napędowe.
Gamę silnikową utworzą hybrydy 350h (HEV), 450h+ (PHEV) i 500h (HEV) o mocy 245/306/371 KM. Ponieważ samochody oceniamy na podstawie jazd, więc musimy poczekać aż wsiądziemy za kierownicę Lexusa RX. Zapewne szybciej poznamy ceny różnych jego wersji.

Warto wspomnieć, że właśnie Lexusy serii RX są najlepiej sprzedającymi się na świecie samochodami tej marki. Od 1998 roku nabywców znalazło ponad 3,5 mln aut, w tym mniej więcej co dziesiąte porusza się po drogach naszego kontynentu. WS