Wielu stylistów uważa, że autorami najciekawszych prac są młodzi adepci sztuki projektowania samochodów. Nie mają ograniczeń i marketingowo przepranych umysłów, są więc bardzo kreatywni.

Nissan GT-R 2050 Nissan GT-R 2050

Nissan ujawnił szczegóły futurystycznej wizji modelu GT-R 2050 zaprojektowanej przez młodego stylistę z Korei Południowej Jaebum ‘JB’ Choi, który ukończył ArtCenter College of Design w Pasadenie i odbył praktyki w Nissan Design America w La Jolla (również w Kalifornii).

Nissan GT-R 2050

Właśnie ten ośrodek zainteresował się jego projektem na miarę ery autonomicznej motoryzacji i postanowił wykonać makietę w skali naturalnej. Ma ona prawie 3 metry długości, 1,5 m szerokości i ponad pół metra wysokości. Kierowca, który jest jedynym użytkownikiem bolidu, leży na brzuchu, a jego rozłożone nogi i ręce tworzą kształt litery X. Kierowca ma na sobie futurystyczny, podkreślający sylwetkę kombinezon oraz kask, którego wygląd przypomina ochronne kaski i skórzane kurtki motocyklistów.

Nissan GT-R 2050

Choi, który zaprojektował ‘ubieralny pojazd’, przewiduje, że ludzki mózg zostanie połączony z komputerem, co przyniesie znacznie lepsze efekty niż technologie stosowane w zwykłych autonomicznych samochodach. Futurystyczny projekt nawiązuje do Nissana GT-R, o czym świadczy wlot powietrza w kształcie litery V, charakterystyczne tylne światła oraz czerwone akcenty z modelu Nismo.

Nissan GT-R 2050

Kolejnymi ciekawymi, a zarazem niezwykłymi elementami są kask oraz stacja dokująca. Kask można wsunąć w miejsce, w którym znajduje się wyposażona w funkcję VR kamera rejestrująca widok przed pojazdem. Nadajnik przesyłający impulsy z mózgu do komputera, wspomagałby ludzki umysł w aktywacji zdygitalizowanych sygnałów.

Nissan GT-R 2050

Jednym słowem układ sterowania stanowi neuronowy interfejs mózg-komputer. Koła, o średnicy zewnętrznej 21 cali, umieszczone w narożnikach nadwozia zaprojektowano tak, by auto mogło nawet obracać się w miejscu. Aktywny spojler wysuwa się w celu zwiększenia docisku, ale jego elementy składają się, gdy kierowca wsiada i wysiada. WS

polub nas na fb: https://www.facebook.com/MagazynAutoRok