Dacia zapowiedziała wprowadzenie najbardziej przystępnego cenowo samochodu o napędzie elektrycznym. Będzie nim model Spring – kompaktowy crossover o miłym dla oka wyglądzie i sporym jak na pojazd tej wielkości 4-miejscowym wnętrzu.

Dacia Spring

Elektryczna Dacia ma się odznaczać zasięgiem ok 200 km (zgodnie z normą pomiarową WLTP), czyli nie będzie przeciążona masą akumulatorów, a tym samym zapewne okaże się autkiem zwinnym, gotowym wykonywać różne zadania, dzięki zwiększonemu prześwitowi, niekoniecznie na równej nawierzchni.

Seryjna wersja Dacii Spring ma być dostępna w 2021 roku. Na razie – w celu pobudzenia apetytu – przedstawiono tzw. showcar w pastelowym kolorze z matowymi, fluorescencyjnymi pomarańczowymi akcentami.

DaciaSpring_Concept_AutoRok_2020_03

Jak przystało na crossovera nie mogło zabraknąć specyficznych dodatków i wyłaniających się spod spodu osłon podwozia. Projektanci poświęcili sporo uwagi oświetleniu. Z przodu zastosowali w pełni ledowe reflektory, podzielone na dwie części: linia pozioma u góry oraz cztery wyraziste elementy wbudowane w zderzak.

DaciaSpring_Concept_AutoRok_2020_07

Z tyłu cztery światła diodowe tworzą kształt podwójnej litery Y. Ich charakterystyczny układ zapowiada nową stylistykę przyszłych modeli Dacii. WS

Polub nas na fb: https://www.facebook.com/MagazynAutoRok/

Powiązane zdjęcia: