Aktualnie wytwarzana 500-ka jest na tyle duża i ma tak ponadczasowy design, że trudno dziś sobie wyobrazić jej następcę. Zresztą niedawno przeszła modyfikacje głównie pod kątem uzupełnienia systemów elektronicznych więc teraz producent stara się zwrócić na nią uwagę wersjami specjalnymi.

Fiat500Collezione_AutoRok_2018__03

Po zeszłorocznej Anniversary, wykonanej z okazji 60-lecia legendarnej 500-ki, która zmotoryzowała Włochy, w wielu rodzinach zastępując skuter, jesienią wprowadzono kolejną edycję specjalną o nazwie Collezione. Nawiązuje ona do tej pory roku wyjątkowymi połączeniami kolorów i materiałów. Auto dostępne jest w wersji hatchback ze szklanym dachem oraz jako cabrio z szarym miękkim dachem. Występuje ono w wyjątkowych i oryginalnych kolorach, jak zachwycające zestawienie Opera Burgundy (bordowy) i Carrara Grey (szary) nazywane „Brunello”, które przywołuje na myśl szykowną modę i kolory jesieni. Jest też wersja jednokolorowa Opera Burgundy (bordowy), Carrara Grey (szary), Vesuvio Black (czarny). Debiutuje również całkowicie nowy kolor Cortina Grey (szary). Linia nadwozia wzbogacona jest chromowanymi listwami na pokrywie silnika oraz paskiem okalającym nadwozie w kolorze miedzi, dobranym do wykończenia 16-calowych felg aluminiowych. Wreszcie, elegancja samochodu przypieczętowana jest chromowanym znaczkiem z pisaną kursywą nazwą „Collezione”, stylowym akcentem na pokrywie bagażnika i stanowi kontynuację tego modelu w wiosennej wersji.

Fiat500Collezione_AutoRok_2018__08
Wnętrze nawiązuje do świata mody poprzez czarne i bordowe przeszycia na fotelach, górną część z czarnej skóry ekologicznej i bordowe wyszywane logo 500. Na desce rozdzielczej wyróżniają się akcenty w kolorze miedzi dopasowane do koloru paska okalającego nadwozie. Nowa edycja specjalna Fiata 500 łączy zachwycający wygląd z nowoczesną technologią i opcjonalnie oferuje wszystko, co najlepsze pod względem łączności. Pod maską znalazł się sprawdzony i niezawodny silnik R4-1.2 o mocy 69 KM spełniający normę emisji spalin Euro6D-Temp.

Powiązane zdjęcia: