Był rok 1978, świat zaczynał się zmieniać. Gra Space Invaders zyskała światową popularność, przyczyniając się do powstania branży gier elektronicznych. W Japonii powstała pierwsza automatyczna sieć telefonii komórkowej, a do kin trafił film z Supermanem. Debiutował też szczególny pojazd, którym przez następne 40 lat będzie się poruszać prawie 5 milionów ludzi – pickup Mitsubishi o ładowności 1 tony.

Mitsubishi_PickupTruck_autorok

To samochód, który był w stanie pokonać niemal każdą drogą w dowolnym zakątku świata. Został opracowany, aby spełnić oczekiwania klientów potrzebujących niezawodnego pickupa, cechującego się ponadprzeciętnymi możliwościami jezdnymi, a jednocześnie zapewniającego komfort i łatwość prowadzenia typowy dla auta osobowego. Pierwsze modele nazywały się Forte, a wersje przeznaczone na eksport miały oznaczenie L200. Ten symbol pozostał do dziś i jest znany na całym świecie. Oczywiście pickup Mitsubishi cały czas ewoluował zarówno pod względem wizualnym jak i technicznym. Dochodziły rozwiązania podnoszące poziom bezpieczeństwa, komfortu, i ogólnie podnoszące sprawność pojazdu – w czym bez wątpienia pomocne okazały się doświadczenia z Rajdu Dakar.

Mitsubishi_L200_AutoRok_2018_13

W połowie listopada debiutowała najnowsza generacja Mitsubishi L200, produkowana w fabryce Laem Chabang w Tajlandii. Docelowo samochód będzie sprzedawany w około 150 krajach na całym świecie. Nowy pickup Mitsubishi został opracowany zgodnie z dewizą „Engineered Beyond Tough” co mniej więcej oznacza, że większość parametrów przekracza rzeczywiste potrzeby użytkowników. Najbardziej rzuca się w oczy nowy design bazujący na rodzinnej twarzy zwanej Dynamic Shield, który sprawia, że L200 będzie identyfikowane nawet z dużej odległości jako Mitsubishi. Konstruktorzy mieli sporo czasu, by zadbać o udoskonalenie wszystkich zespołów i zapewne ten okres dobrze wykorzystali. Auto wyposażyli w zmodyfikowany układ przeniesienia napędu 4WD zapewniający lepszą sprawność w terenie, a także lepsze zachowanie się na asfaltowej nawierzchni. Zastosowali też najnowsze systemy aktywnego bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy. WS

Powiązane zdjęcia: