Amerykanie pozostają wierni sporym autom, więc każdy z producentów chcąc funkcjonować na tamtym rynku musi się dostosować do lokalnych preferencji. Świetnie wie o tym Volkswagen i dlatego właśnie za oceanem podczas salonu samochodowego w Los Angeles zaprezentował koncepcyjne kombi ID.Space Vizzion dowodząc, że nawet w dobie elektryków jest miejsce na ten gatunek samochodu.

ID Space Vizzion

Co prawda mówi się, że USA to kraj Pickupów i SUV-ów, ale na drogach amerykańskich widać całą masę wozów kombi. Nazwa kolejnego prototypu serii ID. nie jest przypadkowa, wszak Space Vizzion pokazuje, że kombi może być nie tylko ładne, ale również bardzo przestronne – mimo, iż wysokość wnętrza nieco obniżają leżące na podłodze płaskie baterie (82 kWh). W teście WLTP zapewniają one zasięg do 590 km, natomiast w amerykańskim pomiarze EPA – 300 mil. Przy mocy 250 kW auto przyspiesza do setki w 5,4 s.

Seryjne wydanie ID. Space Vizzion ma się ukazać w 2021 roku. Miejmy nadzieję, że nie ujdzie zbyt wiele powietrza z sylwetki, a za to zniknie wielka konsola środkowa dzieląca wnętrze na dwie połowy. Tak rozbudowane konsole okazują się niebezpieczne – zwłaszcza podczas kolizji bocznych. Zresztą rzadko kto chciałby wybrać wersję 4 zamiast 5-miejscowej.

ID Space Vizzion

Jak widać na ilustracjach, w designie wnętrza pierwsze skrzypce gra spory środkowy ekran, natomiast wąski wyświetlacz cyfrowego kokpitu jak również dysze przewietrzania zeszły na drugi plan. Zastosowanie tapicerki z wegańskiej skóry AppleSkin świadczy, że twórcy auta spojrzeli szerzej na ekologię niż w zwykłym pojeździe o napędzie elektrycznym.

ID Space Vizzion

ID. Space Vizzion powstał na bazie platformy MEB, odznacza się bardzo dobrze dopracowaną w tunelu aerodynamicznym sylwetką (Cx – 0,24). Za design odpowiedzialny był szef designu VW – Klaus Bischoff. WS

Polub nas na FB: https://www.facebook.com/MagazynAutoRok/

ID. Space Vizzion #IDSpaceVizzion #SpaceVizzionConcept #LAID #IDSpaceVizzionLA

Powiązane zdjęcia: