Renault Polska przyzwyczaiło nas już do konkursów, w których każdy może przedstawić własny projekt samochodu, bądź jego wnętrza. Tym razem też ciekawa propozycja pod tytułem „Renault Easy City. Design the Future” – zwłaszcza dla osób uwielbiających wykonywać projekty architektoniczne. Dokładniej określając chodzi o zaprojektowanie węzła przesiadkowego, uwzględniającego również infrastrukturę dla współdzielonego pojazdu autonomicznego Renault EZ-GO. Do udziału zaproszeni są architekci, projektanci, aktywiści i badacze miejscy, studenci wydziałów twórczych oraz studiów miejskich. W konkursie zostaną przyznane nagrody finansowe. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 15 maja 2019 r.

Więcej informacji o konkursie – w tym instrukcja przygotowania pracy konkursowej oraz regulamin – można znaleźć na stronie renaulteasycity.pl

Warto zwrócić uwagę, że 22 lutego 2019 r w Warszawie odbędą się warsztaty, które pomogą zapoznać się z tematyką konkursu oraz z praktyczną stroną przygotowania projektów konkursowych. Przyjmą one formułę ‘speed meetings’ – krótkich prelekcji połączonych z ćwiczeniami, dotyczących pięciu podstawowych bloków tematycznych związanych z przygotowaniem prac: architektura i urbanistyka, mobilność sportowa w mieście, projektowanie doświadczeń użytkownika, profesjonalne przygotowanie filmu konkursowego, trendy w projektowaniu w odniesieniu do wyzwań transportu zrównoważonego. Każdy blok tematyczny zostanie poprowadzony przez eksperta w danej dziedzinie. Uczestnicy podzieleni na grupy będą mieli do wykorzystania ok. 50 min z każdym prowadzącym. Zapisów można dokonać na: renaulteasycity.pl/konkurs/rejestracja Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Prace uczestników zostaną ocenione przez specjalistów w dziedzinie architektury, transportu i projektowania doświadczeń użytkownika (UX).
Jury przewodniczy Vincent Carré, dyrektor w Grupie Renault odpowiedzialny za samochody elektryczne i nową mobilność.
W gronie jurorów znaleźli się również Wojciech Drzewiecki, Radosław Gajda, Krzysztof Herman, Małgorzata Kuciewicz, Iga Mościchowska i Łukasz Wojciechowski.

Powiązane zdjęcia: