Pod takim sloganem Mitsubishi przedstawia nowy pojazd koncepcyjny o napędzie hybrydowym. Wygląda on jak silna, masywna lokomotywa, której nie zatrzyma żadna przeszkoda. Zapewne o taki efekt chodziło stylistom tworzącym nadwozie koncepcyjnego SUV-a Mitsubishi. Jego nazwa pochodzi o szwajcarskiego ośrodka narciarskiego Engelberg, oferującego wspaniałe panoramy widokowe i świetnie przygotowane trasy zjazdowe, zapewniające radość i poczucie wolności najbardziej wymagającym narciarzom.

MitsubishiEngelbergTourer_AutoRok_2019__01

To samo – czyli radość z jazdy w każdych warunkach pogodowych i pewne prowadzenie na dowolnej nawierzchni drogowej – oferuje 7-miejscowy Engelberg Tourer. Dysponuje dużym zasięgiem charakterystycznym dla aut PHEV i umożliwia podróżowanie poza miasto do miejsc bez infrastruktury do ładowania. W szeregowym trybie hybrydowym silnik benzynowy R4-2.4 pracuje jako wysokowydajny napęd generatora i osiąga wysoki współczynnik sprawności. Jego spora pojemność skokowa zapewnia cichszą pracę i niższe zużycie paliwa (wreszcie to usłyszeliśmy! – ostatnio wmawia się nam, że to malutki silnik jest korzystniejszy).

MitsubishiEngelbergTourer_AutoRok_2019__03

Napęd wszystkich kół zapewniają dwa silniki elektryczne. Silnik spalinowy może też wspomagać napęd. Łączny zasięg wynosi 700 km natomiast wyłącznie akumulatorowy 70 km (WLTP). Baterie umieszczone są w podłodze. Wnętrze z trzema rzędami siedzeń jest przeogromne, wygląda luksusowo i wydaje się komfortowe dla wszystkich pasażerów. Dysponują oni stałą łącznością z otoczeniem, a system Connected Car ułatwia sprawne dotarcie do celu.

MitsubishiEngelbergTourer_AutoRok_2019__11

Mitsubishi zaprezentowało też system Dendo Drive House zarządzający energią. Umożliwia on generowanie, przechowywanie i automatyczną wymianę energii pomiędzy samochodem a domem, podnosząc wartość użytkową pojazdu elektrycznego. DDH zapewnia awaryjne źródło zasilania, które może wykorzystać energię z akumulatora samochodu EV/PHEV lub z akumulatora domowego do zasilania domowych odbiorników energii elektrycznej. Mitsubishi zapowiedziało wprowadzenie tej usługi w Japonii i w Europie jeszcze w 2019 roku.

#mitsubishi #EngelbergTourer #Engelberg #mitsubishidesign ##mitsubishigeneva #mitsubishiconceptcars

Powiązane zdjęcia: