Piękny może nie jest, ale też zadanie wykonania futurystycznie wyglądającego auta w gabarytach Kei-car wydaje się prawie nierealne. Styliści zrobili co się dało. Koncept IMk wygląda dość luksusowo, nowocześnie – i o to chodziło.
Zresztą w klasie samochodów tak mocno ograniczonych rozmiarami zewnętrznymi w mniejszym stopniu liczy się wygląd, a w większym każdy centymetr wnętrza, i w tej sztuce japońscy producenci wydają się niedoścignieni.

Wnętrze rzeczywiście wygląda futurystycznie i miło się na nie patrzy. Model ten, oparty na zupełnie nowej platformie samochodu elektrycznego, jest wyposażony w najnowszy system wspomagający kierowcę ProPilot oraz liczne opcje łączności.
IMk jest zapowiedzią tego, jak w niedalekiej przyszłości mogą wyglądać i jakie wrażenia mogą zapewniać typowo miejskie samochody. Zaprojektowane zgodnie z nowym kierunkiem stylistycznym wnętrze koncepcyjnego Nissana IMk przypomina kawiarnię lub luksusową poczekalnię.

Nissan IMk AutoRok 2019

Zastosowana zamiast foteli pojedyncza kanapa zachęca do zajęcia miejsc i sprzyja relaksowi, a kierowca i pasażerowie mają wrażenie, że podróżują na unoszącej się w powietrzu chmurze. Poza przyciskiem uruchamiania silnika i dźwignią sterowania kierunkiem jazdy na wąskiej desce rozdzielczej IMk nie ma fizycznych przełączników. Po włączeniu zasilania w kabinie IMk ukazują się elementy sterowania funkcjami komfortu, z delikatnie podświetlonymi ikonami ustawień w kolorystyce Akagane.

Nissan IMk AutoRok 2019

Ważne informacje dotyczące jazdy, w tym prędkość i wskazówki nawigacji, wyświetlane są na pryzmatycznym ekranie, który został pozbawiony ramki, przez co wygląda na zawieszony w powietrzu. Informacje, których zakres kierowca może indywidualnie skonfigurować, pojawiają się też jako hologramy. Sterowana ze smartfona i powiązana z systemem ProPilot funkcja zdalnego parkowania umożliwia automatyczne parkowanie pojazdu już po jego opuszczeniu przez kierowcę i pasażerów.

Nissan IMk AutoRok 2019

W ten sam sposób, za naciśnięciem przycisku, można przywołać samochód z parkingu. „Nissan IMk jako mały samochód elektryczny został zaprojektowany tak, by sprawnie poruszać się zarówno po nowoczesnych metropoliach, jak i tradycyjnych japońskich miastach” — powiedział Satoru Tai, dyrektor ds. projektowania w firmie Nissan. „W IMk połączono nowoczesną, minimalistyczną stylistykę nawiązującą do japońskiej tradycji z najnowocześniejszą technologią napędu elektrycznego.

Nissan IMk AutoRok 2019

W stylistyce IMk, wolnej od ograniczeń typowych dla koncepcji minisamochodów, widoczne są wpływy japońskiej kultury. To luksusowy mały samochód elektryczny, którym – mam nadzieję – będzie chciało jeździć wielu klientów”.

Polub nas na fb: https://www.facebook.com/MagazynAutoRok/

Nissan IMk: #NissanIMk #nissanconcepts #nissanconceptcars #nissandesign #imkdesign #imkconcept #autorok

Powiązane zdjęcia: